V Indii sa vlak ocitol vo vodnej pasci, júl 2019

V Indii sa vlak ocitol vo vodnej pasci, júl 2019

27. júla 2019 sa na západe Indie, 60 km od mesta Bombaj, kvôli silným záplavám ocitol vo vodnej pasci vlak s 1 050 cestujúcimi. Časť ľudí dokázala samostatne opustiť vlak.

Avšak ženy, deti a starší ľudia museli čakať vyše 15 hodín bez jedla a vody. Všetci boli evakuovaní.

Zmena magnetického poľa Zeme

Klíma sa mení. Je to už očividné. K zmenám dochádza vo všetkých sférach Zeme, vrátane zmien jej magnetického poľa. Podľa slov odborníkov sa rýchlosť presunu magnetického pólu zvýšila o 500%.

Magnetické pole Zeme, alebo ako je ináč nazývané „geomagnetické pole“ – je neviditeľným štítom, ochraňujúcim planétu pred pôsobením kozmického žiarenia a slnečného vetra. Slnko neustále vyvrhuje prúdy ionizovaných častíc, ktoré sú nebezpečné pre život na Zemi. Magnetické pole neprepúšťa tieto škodlivé častice k povrchu planéty a núti ich obchádzať Zem.

Magnetické pole Zeme je spojené s procesmi prebiehajúcimi v tekutom i pevnom jadre planéty. Ako tieto procesy vplývajú na celoplanetárnu klímu?

Čo sa deje s magnetickým poľom Zeme? Prečo boli vedci nútení obnoviť údaje Svetového magnetického modelu? Na čo obrátili pozornosť námorníci pri práci navigačných prístrojov?

  
Hodnocení: 5 / 5 z 19
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO