Dôležitá novinka! Vytvorená bola mapa katakliziem

Dôležitá novinka! Vytvorená bola mapa katakliziem

Vážení čitatelia, máme dôležitú novinku!

Dobrovoľníci projektu Tvorivá spoločnosť pripravili mapu klimatických katakliziem, ktorá je denne aktualizovaná na základe celosvetového monitoringu. K monitorovaniu slúžia informácie zo zdrojov, ktoré sú voľne dostupné – štátne meteorologické úrady, klimatické služby štátov, médiá, digitálne platformy monitoringu meteorologických a klimatických dát, sociálne siete a iné.

Toto ešte nikdy nikto nerobil! Je to jedinečná mapa, ktorá nemá analógie. Jej unikátnosť spočíva v tom, že rôzne údaje sú zhromaždené do jednej mapy, hoci obvykle bývajú rozdelené. Neexistuje iná takáto mapa, ktorá by bola verejne prístupná a ktorá by súčasne obsahovala toľko údajov. Takto môže každý človek sledovať, čo sa deje s klímou, a vidieť celostný obraz prebiehajúcich udalostí.

Unikátna mapa monitoringu katakliziem: https://creativesociety.com/sk/map-of-disasters

Teraz je veľmi dôležité priniesť túto správu všetkým ľuďom! Je to dôležité aj vzhľadom k tomu, že o téme klímy sa v médiách príliš nehovorí a ľudia v skutočnosti nevedia, čo sa deje. A to je veľmi desivé, pretože nevedomosť vedie k nečinnosti, ktorá už dnes vedie k masovým úmrtiam ľudí kvôli kataklizmám.

Čo môže každý z nás urobiť, aby sme šírili informácie o mape katakliziem: písať príspevky na Twitter, Instagram a Facebook o tejto novinke, nahrať video pre TikTok a potom ho uverejniť na Instagrame a Facebooku v reels a na YouTube v shorts.

Poďme urobiť všetko, čo od nás závisí, aby sme ľudí informovali o tejto dôležitej novinke. Spolu dokážeme veľmi veľa! 

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO