Informačně-analytický portál
    

Je sopka Nevado del Ruiz pripravená k erupcii?

Je sopka Nevado del Ruiz pripravená k erupcii?

Od 5. do 12. apríla 2023 bol v oblasti Nevado del Ruiz (Kolumbia), jednej z najsmrtonosnejších sopiek na svete, zaznamenaný nárast seizmickej aktivity. Len za sedem dní sa tam vyskytlo viac ako 1,7 tisíc zemetrasení. Takáto vysoká úroveň seizmickej aktivity tu bola pozorovaná len v roku 1985 pred najsilnejšou erupciou, ktorá si vyžiadala životy 25 tisíc ľudí.

Podľa Kolumbijskej geologickej služby (CGS) sú otrasy spôsobené pohybom magmy v zlomovom systéme, čo môže naznačovať blížiacu sa erupciu sopky. Ak sa tak stane, ohrozených bude viac ako 57-tisíc ľudí žijúcich v blízkom okolí.

20. marca sopka vybuchla, prvýkrát za posledných 11 rokov bol zavedený žltý stupeň nebezpečenstva. 24. marca začala denná seizmická aktivita v oblasti sopky rásť. 5. apríla sa začala evakuácia ľudí žijúcich na svahoch sopky.

Toto zmení svet!

22. apríla 2023 sa po prvýkrát v histórii všetky národy postavia plece k plecu za právo buď prežiť vďaka nájdeniu riešenia klimatickej krízy a žiť v krásnom svete, alebo... sa stať prachom na mŕtvej planéte.

Svet už nebude ako predtým. Verte tomu alebo nie, ale tentoraz, bohužiaľ, to nebudete môcť presedieť. To, čo príde, nenechá nikoho bokom. Máme len jedinú šancu a iba pár rokov na zastavenie katastrofy globálneho rozsahu. Nepremeškajme túto šancu!

22. apríl sa udeje udalosť, ktorá môže zvrátiť celý príbeh. Vysielať sa bude na mnohých streamovacích platformách a vo všetkých sociálnych sieťach s prekladom do 150 jazykov sveta. Je to udalosť, zorganizovaná ľuďmi pre ľudí. Pripojte sa na globálne fórum Globálna kríza. Východisko existuje

(Pozn. - z dôvodu reštrikčných pravidiel zo strany YouTube sa niektorým záujemcom video nemusí podariť zobraziť alebo prehrať. Ak sa tak stane, nájdete ho aj na alternatívnych kanáloch na platformách Odysee https://lnk.sk/ipb1 a Rumble https://lnk.sk/kwu7 )

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO