Informačně-analytický portál
    

Záhada nevysvetliteľného masového úhynu zvierat a vtákov po celom svete

Záhada nevysvetliteľného masového úhynu zvierat a vtákov po celom svete

6. februára, kedy silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8 rozochvelo Turecko a Sýriu, sa na pobrežie Ománu vymrštila skupina delfínov. Keď sa ich ľudia snažili zachrániť a púšťali ich späť do mora, ony sa znova vyhadzovali na breh. 

Obr. DAFÁR / OMÁN / 06.02.2023 

7. februára pozorovali neobvyklé chovanie vtákov obyvatelia japonského ostrova Honšú. Oblasť Kjóta bola doslova atakovaná kŕdľami vrán.

Obr. KJÓTO / OSTROV HONŠÚ / JAPONSKO / 7.02.2023 07.02.2023

Ten istý deň sa obrovské množstvo sardiniek vymrštilo na breh v prefektúre Niigata. 

Obr. ITOIGAWA / NIIGATA / JAPONSKO / 07.02.2023  

Obr. ITOIGAWA / NIIGATA / JAPONSKO / 07.02.2023  

11. februára tisíce mŕtvych kaprov pokryli pláž Middleton na polostrove Fleurieu v Južnej Austrálii. Aj 31. januára tu došlo k masovému úhynu rýb. Austrálski vedci nevedia dať jasnú odpoveď, čo bolo príčinou tejto anomálie. Je známe, že v ten deň v oblasti súostrovia Tonga v Tichom oceáne došlo k trom zemetraseniam s hlbokým ohniskom. Ich hĺbka dosiahla 500-584 km.

Obr. PLÁŽ MIDDLETON / POLOSTROV FLEURIEU / AUSTRÁLIA / 11.02.2023 

V ČOM SPOČÍVA ZÁHADA MASOVÉHO ÚHYNU ZVIERAT A VTÁKOV PO CELOM SVETE?

Geológ V.L. Syvorotkin predpokladá, že anomálne správanie zapríčiňujú nebezpečné plyny, uvoľnujúce sa z útrob Zeme. Stúpajú pozdĺž zlomov alebo zoslabnutých puklinových zón pod vrstvami hornín. Tieto zóny zvyčajne nie sú registrované v reliéfe. Uvoľňovanie plynov často sprevádza zemetrasenia. V poslednej dobe sú emisie týchto plynov z dôvodu aktívnosti zemských útrob na celej planéte čoraz častejšie. Morskí obyvatelia sa buď týmito plynmi dusia, alebo sa im nenapraviteľne mení psychika.

K prípadom vzniku tohto neobyčajného chovania zvierat, vtákov a rýb rovnako prispieva aj oslabovanie magnetického poľa Zeme, zapríčinené destabilizáciou jej jadra. Mnohí predstavitelia fauny sa orientujú práve podľa magnetického poľa a využívajú ho k navigácii.

Na oficiálnej stránke projektu Tvorivá spoločnosť hovoria odborníci z rôznych odborov o príčinách zmeny klímy na Zemi: https://creativesociety.com/sk

 

Dávame vám do pozornosti jeden rozhovor s Vladimírom Leonidovičom Syvorotkinom, PhD v oblasti geológie a mineralógie, vedúcim vedeckým pracovníkom katedry petrológie a vulkanológie na geologickej fakulte Lomonosovovej Moskovskej štátnej univerzity. Vladimír Leonidovič sa nehanbí otvorene a nahlas hovoriť o tých zmenách klímy, ktoré teraz pozorujeme.

V tomto rozhovore sa dozviete: 

- Aká je pravá príčina zmena klímy na Zemi

- Do akej miery sú klimatické protokoly, vyzývajúce krajiny znižovať emisie skleníkových plynov, adekvátne v súvislosti s tým, čo sa deje s klímou

- Či sú schopné zachrániť ľudstvo pred klimatickou katastrofou

- O záhade nevysvetliteľného masového úhynu živočíchov a vtákov na celom svete

- Aké existuje východisko pre celé ľudstvo v podmienkach globálnej zmeny klímy na planéte


 

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO