Informačně-analytický portál
    

Polárna žiara

Polárna žiara

Mnohí ľudia sa nadchýnajú krásou polárnych žiar. Kým sa kocháme takýmito úkazmi modrasto-zelenkastej farby – to je normálne. Ale teraz sa stále častejšie severná polárna žiara (Aurora Borealis) prejavuje s nebezpečným červeným odtieňom.

26.-27. februára 2023 pozorovali obyvatelia Dánska, Česka, Veľkej Británie, Holandska, Ruska, Kanady, USA a ďalších krajín anomálnu polárnu žiaru v oblastiach, ktoré sa pre tento úkaz nachádzajú v nezvyčajne južných zemepisných šírkach. Dokonca bola pozorovaná podobná južná polárna žiara (Aurora Australis) v Austrálii a na Novom Zélande. Navyše sa obe polárne žiary (aj severná, aj južná) vyznačovali červeným odtieňom, čo sa takisto považuje za mimoriadnu vzácnosť.

Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara
Polárna žiara

Silná erupcia na Slnku vybudila excitáciu magnetického poľa Zeme a po oslabení vonkajšej záštity bola atmosféra zasiahnutá tvrdším kozmickým žiarením. To zas viedlo k rozpadu molekúl vzduchu a k horeniu kyslíka. Práve z toho dôvodu videli obyvatelia rôznych štátov na Zemi polárne žiary s jasným červeným odtieňom.

Žiaľ, toto je zlé znamenie a dôvod na obavy o všetko živé na Zemi. Veď magnetické pole ďalej slabne a toto nebola ani zďaleka posledná slnečná erupcia, nehovoriac už o nebezpečnejších žiareniach z vonkajšieho kozmu.

Chcete sa dozvedieť viac o príčinách anomálnych zmien magnetického poľa a ich následkoch? Potom sledujte medzinárodné online fórum Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení.

Globálna kríza. Nemecko. Čas konať

Žijeme v období globálnych kríz, ktoré vťahujú každú krajinu do nestability a neistoty. Beztak, neberúc ohľad na nič, dúfame, že môžeme počítať s bezpečnou budúcnosťou a garantovať ju našim deťom. Do akej miery je to realistické?

Obyvatelia Nemecka, znepokojení budúcnosťou ľudstva, sa spojili, aby spoločne rozobrali súčasný stav vecí. Medzinárodný projekt Tvorivá spoločnosť je dnes jedinou reálnou príležitosťou nájsť východisko zo vzniknutej situácie. 

Konferencia Globálna kríza. Nemecko. Čas konať , ktorá sa bude konať 18. marca 2023, poskytne možnosť pochopiť nasledujúce témy:

  • eneretická kríza
  • sociálna a ekonomická kríza
  • klimatická realita a prognózy na najbližšie roky
  • praktické riešenia k prekonaniu krízy – prechod od spotrebiteľského formátu spoločnosti k Tvorivej spoločnosti

Srdečne vás pozývame pripojiť sa k budovaniu nádhernej budúcnosti pre nás všetkých!

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO