Informačně-analytický portál
    

Zemetrasenie v Peru, máj 2022

Zemetrasenie v Peru, máj 2022

26. mája o 12:02 (UTC) otriaslo Peru silné zemetrasenie s magnitúdou 7,2. Podzemné otrasy pocítili aj obyvatelia susediacich štátov Bolívia a Čile. Epicentrum sa nachádzalo iba 9 km od sídla Azangaro. Vďaka tomu, že ohnisko ležalo v značnej hĺbke (217 km), nikto nebol zranený.

Rast magnitúdy. Čo je príčinou?

Všetci pozorujeme nezvyčajne rýchly rast seizmickej aktivity. Paralelne s tým sa prebúdzajú sopky, rýchlo sa topia ľadovce a zosilňujú sa kataklizmy. O tom, že sa klíma na našej planéte mení, už nikto nepochybuje.

Čo je však príčinou globálnej zmeny klímy? Dnes nás z vysokých tribún vyzývajú na boj s klímou prostredníctvom zníženia emisií CO2. Aj tak však desaťročia boja nepriniesli výsledky a klíma sa ďalej prudko mení.

Prečo sa mnohí vedci a experti zúžili do teórie antropogénneho faktora? Veď skutočný podiel CO2 v atmosfére nepresahuje 0,04 %, a u antropogénneho CO2 je to ešte menej! Neberúc do úvahy túto skutočnosť, len za rok 2020 bolo na boj s emisiami CO2 vydelených 635 miliárd USD. Ale veď za tieto peniaze by bolo možné vybudovať Tvorivú spoločnosť len za dva roky, čo by zaručovalo záchranu každého človeka. Aké je to nutné a reálne, bolo ozvučené na Medzinárodnom online fóre „Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť“.

Čo sa deje? Prečo my ako ľudstvo naďalej utrácame miliardy USD na neužitočné teórie? Veď sa iba potrebujeme zjednotiť na základe myšlienky vybudovania Tvorivej spoločnosti – sveta, kde sa reálne cení ľudský život.

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO