Informačně-analytický portál
    

Zemetrasenia na začiatku apríla 2023

Zemetrasenia na začiatku apríla 2023

Apríl začal sériou silných zemetrasení.

2. apríla o 19:32 (UTC) došlo v hĺbke 10 km k zemetraseniu s magnitúdou 5,5 vo Floreskom mori (Indonézia). V provincii Západná Nusa Tenggara sa zrútil most.

V ten istý deň o 18:04 (UTC) dosšlo k silnému zemetraseniu s magnitúdou 7,0 v Papue-Novej Guinei. Ohnisko ležalo v hĺbke 73 km. Najskôr seizmické agentúry ukazovali vyššiu magnitúdu: USGS – 7,3 a EMSC – 7,2. Avšak onedlho obidve agentúry magnitúdu znížili.

O poldruha hodiny bola zaznamenaná ďalšia seizmická udalosť v Juhočínskom mori pri pobreží najvýchodnejšieho štátu Sabah v Malajzii. Magnitúda dosiahla 5,5 a hypocentrum sa nachádzalo v hĺbke 614 km.

3. apríla o 3:06 (UTC) silné zemetrasenie s magnitúdou 6,9 otriaslo juhovýchodnú Kamčatku (Rusko). Ohnisko ležalo v hĺbke 105 km a epicentrum sa nachádzalo v mori – v Avačinskom zálive, asi 64 km od hlavného mesta Kamčatského kraja Petropavlovska-Kamčatského. V domoch sa objavili praskliny. Na geotermálnej elektrárni sa vypol turbogenerátor, po čom časť štvrtí Petropavlovska-Kamčatského zostala bez elektriny. O štyri hodiny došlo v hĺbke 10 km k zemetraseniu s magnitúdou 4,2 v Irkutskej oblasti.

Ten istý deň o 14:59 (UTC) došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,1 pri západnom pobreží ostrova Sumatra (Indonézia). Hypocentrum ležalo 95 km hlboko a otrasy bolo cítiť vo viacerých provinciách krajiny.

4. apríla o 12:54 (UTC) došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,2 vo Filipínskom mori. Ohnisko ležalo v hĺbke 22 km a udalosť pocítili obyvatelia viacerých ostrovov Filipín.

Každý deň pozorujeme, že v Čile prebiehajú zemetrasenia. V marci bolo spolu zaregistrovaných 527 seizmických udalostí, z ktorých 7 malo magnitúdu 5,0 a vyššiu. Za prvé aprílové dni je už zaznamenaných 67 zemetrasení. A 4. apríla o 19:08 (UTC) došlo k najsilnejšiemu z nich s magnitúdou 5,9.

4. apríla o 22:18 (UTC) došlo aj k ďalšiemu zemetraseniu v Tichom oceáne s magnitúdou 6,5 vo vzdialenosti 75 km na juh od obce Boca Chica v Paname. Jeho ohnisko bolo plytké – 10 km.

Zemetrasenia na začiatku apríla 2023
Zemetrasenia na začiatku apríla 2023
Zemetrasenia na začiatku apríla 2023
Zemetrasenia na začiatku apríla 2023

Varovali nás!

Ešte v roku 2014 nezávislí vedci predstavili verejnosti Správu „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov“, a voľne ju sprístupnili. Sú v nej uvedené tie klimatické udalosti, ku ktorým má dôjsť v najbližších desaťročiach. A mnohé z opísaného už začalo prebiehať. Avšak čo sa stalo s vedcami, ktorí pripravili túto správu? Niektorých už niet medzi nami. Boli to geniálne mozgy ľudstva, ktoré pri hovorení pravdy prekážali zarábaniu peňazí na lživých teóriách zmeny klímy.

Aby sme mohli vzdorovať zmene klímy, potrebujeme zjednotiť úsilie pre objavenie všetkých zákonitostí. A aby sme urýchlili proces výskumu skutočných príčin zmeny klímy, potrebujeme zapojiť veľké množstvo odborníkov z najrôznejších vedeckých oblastí. V prvom rade to musia byť profesionáli vo svoje práci – dôstojní, múdri ľudia, s myslením slobodným od slepého podriaďovania sa spotrebiteľskému systému, schopní nezištne a vo voľnom čase zdokonaľovať tento smer nie kvôli peniazom alebo vytvoreniu nového druhu zbraní, ale kvôli vyššiemu humánnemu cieľu – zachovaniu života celého ľudstva.

V spotrebiteľskej spoločnosti zhromaždiť najlepšie mozgy ľudstva nie je možné. Po zmene formátu spoločnosti máme reálnu šancu prežiť toto obdobie globálnych klimatických katastrof.

22. apríla 2023 sa uskutoční medzinárodné online fórum Globálna kríza. Východisko existuje, na ktorom čestní vedci a odborníci predstavia po rokoch matematický model narastajúcich katastrof na 13 rokov dopredu a povedia, čo robiť, aby sme sa vyhli negatívnemu scenáru! Pripoj sa aj ty a povedz o tejto udalosti každému, komu môžeš!

(Pozn. - z dôvodu reštrikčných pravidiel zo strany YouTube sa niektorým záujemcom video nemusí podariť zobraziť alebo prehrať. Ak sa tak stane, nájdete ho aj na alternatívnych kanáloch na platformách Odysee https://lnk.sk/ipb1 a Rumble https://lnk.sk/kwu7 )

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO