Planetárna prestavba klímy. Správanie ľudí v podmienkach klimatických zmien 2.diel

Číst knihu AllatRa online

Planetárna prestavba klímy. Správanie ľudí v podmienkach klimatických zmien. 2. diel Včera sme videli, čo sa udialo vo svete v januári 2017. Dnes budeme pokračovať v zostavovaní celostného vnímania prebiehajúcich klimatických zmien na planéte a doplníme nové puzzle.

Február 2017. Jar v Japonsku a USA prišla o 2 týždne skôr, ako obyčajne. V mestečku Kawazu zakvitli sakury. Globálny nárast teploty viedol k zmenšeniu hrúbky ľadu Severného ľadového oceánu o 40% len za posledných 10 rokov. V Antarktíde sa od ľadovca Pine Island odlomila kryha dlhá 3,6 km. Na juh Kalifornie sa oborila najsilnejšia búrka za posledných 25 rokov. Následkom silných dažďov pretrhlo hrádzu. Kvôli záplavám bolo evakuovaných 190 000 ľudí. Vo Veľkej Británii búrka priniesla silné dažde, čo spôsobilo početné zaplavenia miest. Séria silných zemetrasení sa prehnala územím Turecka. V Austrálii došlo k druhému najsilnejšiemu zemetraseniu za posledných 10 rokov. Na kontinente bolo v období od decembra 2016 do februára 2017 stanovených 200 teplotných rekordov. V Keni kvôli pretrvávajúcemu suchu 1 300 000 obyvateľov čelí nedostatku potravín a vody. V Somálsku bol vyhlásený stav národnej katastrofy kvôli neprestávajúcemu suchu. 3 000 000 ľudí sa ocitli na hrane prežitia. Na severovýchode Brazílie sa v dôsledku sucha vyčerpali zásoby vody. Miestami voda takmer zmizla. Búrkou "Dineo"bolo postihnutých 130 000 ľudí v Mozambiku. Na Filipínach boli zemetrasením s magnitúdou 6,7 a vyše 135 silnými následnými otrasmi zranené stovky ľudí. Poškodených bolo 950 budov.

Keď sa ľudia z rôznych krajín začnú konsolidovať v riešení rozličných problémov a samostatne sa spájať nezávisle na národnosti, vierovyznaní, sociálnom, či inom statuse, mimo politických a žrecských systémov, orientovaných na rozdeľovanie ľudí, tak je úplne reálne v krátkej dobe vybudovať tvorivú spoločnosť, kde v osnove budú všeľudské duchovno-mravné základy. Všetci sme ľudia a všetci máme jedno bydlisko – Zem, jednu národnosť – ľudstvo, jednu hodnotu – život, vďaka ktorému môžeme dôstojne realizovať seba, aj zmysel svojej existencie vo vyššom duchovno-mravnom aspekte.

Príklad dobra a ľudskosti: V júni 2016 sa Nemecko a Francúzsko stretli s ničivými povodňami. Medzi inými bolo silno postihnuté bavorské mesto Simbach am Inn. Navrátiť poriadok do ulíc mesta po skončení vyčíňania živlu vyšli utečenci zo Sýrie, Senegalu, Konga a Pakistanu. Takto okomentoval situáciu NajaAl Hassas: „Obyvatelia Simbachu nám poskytli obrovskú pomoc. Teraz máme možnosť im aspoň niečo vrátiť. Vieme, čo je to žiť v krízovej zóne a stratiť vlastný dom“. Miestni obyvatelia si všímali, že utečenci pracovali s úsmevom na tvári. A že taká spoločná práca omnoho uľahčila utečencom integráciu do nového prostredia prežívania. Objavila sa u nich možnosť bližšie sa zoznámiť s obyvateľmi mesta a priučiť sa nemeckému jazyku. Podľa slov primátora mesta v tej chvíli bol potrebný každý dobrovoľník, aby sa vysporiadali s následkami povodne. Ako sa hovorí v knihe Anastasie Novych „Sensei zo Šambaly I.“: „Kto tvorí s blahými úmyslami blahé činy, nemá potrebu žialiť za strateným, lebo získava oveľa väčšiu silu pre poznanie svojej duše, ako keby zotrvával v nečinnosti“.

Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV.

Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU. https://allatra.tv/cs/video/soznanie-i-lichnost

  
Hodnocení: 5 / 5 z 18
Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV