Informačně-analytický portál
    

Lesné požiare, koniec apríla 2021

Lesné požiare, koniec apríla 2021

Za jeden z najnebezpečnejších javov v prírode sa považujú lesné požiare, keďže je veľmi ťažké vziať ich pod kontrolu. Aj najmenšie vzplanutie môže doviesť k vážnym následkom a nadobudnúť živelný charakter.

Prirodzeným spôsobom vznikajú v prírode od úderu blesku, keď sa v dôsledku vysokých teplôt vznietia porasty samé od seba, pri erupciách sopiek a tiež od pádu meteoritov.

Čo je potrebné podniknúť, ak ste sa ocitli blízko lesného požiaru, sa môžete dozvedieť z Inštrukcie.

JAR

18. apríla vznikol veľký lesný požiar na Stolovej hore, ktorá sa nachádza nad Kapským mestom. Našťastie, ľudí sa podarilo evakuovať z tých štvrtí, ktoré sa nachádzali najbližšie k epicentru požiaru. Na hasenie požiaru bolo vyslaných približne 250 hasičov, z ktorých štyria utrpeli zranenia.

Taktiež bolo zapojené aj letectvo, avšak kvôli silnejúcemu vetru sa vrtuľníky museli vrátiť na základňu. Výsledkom takého vetra a nízkej vlhkosti sa stalo to, čo býva najnebezpečnejším dôsledkom takýchto požiarov – oheň dokázal rýchlo preskočiť cez les na okraj zastavaných častí Kapského mesta.

Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021
Lesné požiare, koniec apríla 2021

Rusko

13. apríla vznikli vo Voronežskej oblasti početné ohniská požiarov. Bolo urobených asi 140 výziev k hasičským organizáciám. Najťažšia situácia vznikla v niektorých rajónoch Voroneža – Ľavobrežnom a Bobrovskom, v ktorom oheň zničil 12 stavieb, z ktorých 8 boli rodinné domy. Avšak hasiči dokázali zabrániť ďalšiemu šíreniu ohňa na obývané sídla, čím zachránili okolo 700 domov. Aj v Anninskom a Semilukskom rajóne dokázali požiare lokalizovať.  

Na juhu Západnej Sibíri začal rozsiahly požiar. V Omskej oblasti ohnivý front dosiahol šírku 30 km. Na druhú polovicu apríla je pozorované veľmi vysoké teplotné vyžarovanie od požiarov. 22. apríla je nielen v Omskej, ale aj v Ťumenskej oblasti z kozmu pozorované veľké množstvo požiarnych ohnísk.

Veľká Británia

V Severnom Írsku začal veľmi silný lesný požiar na horskej reťazi Mourne, ktorá sa nachádza na juhovýchode krajiny. Oheň sa rozprestiera na vrchu Slieve Donard, ktorý je najvyšším vrcholom Severného Írska.

Do boja s plameňmi vyšlo 25. apríla viac ako 70 ľudí. Miestni obyvatelia rozprávali, že v noci sa vrch podobal na „horiacu sopku“ a oheň úplne zničil les na svahoch.

Všetko závisí len od nás

Zvýšená frekvencia anomálií na planéte vedie k stále väčším deštrukciám a tragédiám. Avšak vďaka zjednoteniu ľudského úsilia, prejavenej statočnosti všetkých ľudí na svojich miestach, sú zachraňované celé dediny i mestá. Na príkladoch boja s hasením požiarov možno názorne pozorovať, ako zomknutie pomáha zachovať to najcennejšie – životy. Skrze malé je možné dosiahnuť veľké.

Zmena klímy vplýva na život všetkých ľudí na svete, práve preto je veľmi dôležité, aby sme sa všetci zomkli, aby sme zvládli odohrávajúce sa nešťastia na našej planéte. Už dnes sa na platforme MSH „ALLATRA“ milióny ľudí z celého sveta zjednocujú s cieľom vytvoriť bezpečný svet, Tvorivú spoločnosť, v ktorej by bol každý z nás šťastný a istý si zajtrajším dňom.

 

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO