Lesné požiare v lesoch Amazonky, august 2019

Lesné požiare v lesoch Amazonky, august 2019

V tropických lesoch Amazonky zúria lesné požiare, ktoré sú vidieť aj z kozmu.

V lete 2019 bolo odborníkmi zaznamenaných viac ako 72 800 ohnísk vzplanutia. Plocha zachvátená plameňmi dosiahla 3 500 000 km2.

Dym z požiarov sa rozšíril na tisícky km od miest horenia. 22. augusta dym dosiahol mesto Sao Paulo, vzdialené 3 000 km. Na uhasení požiarov pracuje približne 44 000 ľudí.

Dažďové pralesy Amazónie sú najväčším tropickým zeleným komplexom. Často sú nazývané „pľúcami planéty“.

 

Globálne klimatické zmeny

 

Globálne klimatické zmeny už pôsobia na zdravie, životné podmienky i zabezpečenie života ľudí na všetkých kontinentoch Zeme. Pozorované zväčšenie rastu dynamiky prírodných katakliziem poukazuje na to, že už v najbližších desaťročiach budú viesť ku katastrofickým následkom svetového rozsahu pre civilizáciu v celom, k obetiam a deštrukcii, nevídaným za celú históriu ľudstva (Správa „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov“).

Ľudstvo sa musí urýchlene konsolidovať na morálnej, duchovno-mravnej osnove, veď len spolu môžeme odolať blížiacim sa klimatickým udalostiam na planéte.

Iba vzájomná pomoc, dobrota, pripravenosť prijať v vďačnosťou pomoc alebo ju poskytnúť tým, ktorí ju potrebujú, môžu pomôcť prekonať všetky klimatické skúšky.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO