Masívny zosuv na východe Indonézie, apríl 2020

Masívny zosuv na východe Indonézie, apríl 2020

5. apríla 2020 spôsobili dlhotrvajúce dažde veľký zosuv v dedinke Botong v regentstve Tana Toraja v indonézskej provincii Južné Sulawesi. Došlo, žiaľ, aj k úmrtiam.

Približne 200 rodín bolo nútených opustiť túto oblasť a premiestniť sa na bezpečnejšie miesta. Obytný dom spolu s niekoľkými hospodárskymi stavbami boli pochované pod vrstvou skál a pôdy, ktoré sa odtrhli zo svahu.

Zmena klímy a voľba ľudstva

Dnes už nikto nemôže pochybovať o tom, že sa klíma mení. Zmeny sa odohrávajú globálne vo všetkých kútoch našej planéty – tam, kde boli subtrópy, je dnes pozorované sneženie a tam, kde bola večne zamrznutá pôda, vznikajú nové teritóriá dostupné životu.

Zmena klímy je dôsledkom kozmických procesov, s ktorými sa naša civilizácia stretáva prvýkrát.

To, že sa tieto zmeny dotknú života každého človeka na planéte, je nepopierateľný fakt. Otázka je v tom, akú voľbu v období globálnej drsnej zmeny klímy urobíme my – uviazneme v bezohľadnom boji o prežitie, o jedlo, o existenčné prostriedky so sebe podobnými, alebo sa predsa len zjednotíme ako celé ľudstvo na osnove dobroty, družby, vzájomného porozumenia, vzájomnej podpory a pomoci blížnemu, s cieľom prežitia čo najväčšieho počtu ľudí na planéte.

Ako majú ľudia postupovať v období globálnych klimatických zmien, sledujte na kanáli ALLATRA TV v relácii „Šanca na hrane“.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO