Informačně-analytický portál
    

Sopečná aktivita na planéte, november 2020

Sopečná aktivita na planéte, november 2020

Popri zvyšovaní počtu a sily záplav, zemetrasení a iných katakliziem, na planéte stále narastá i sopečná aktivita.

Čo robiť pri erupcii sopky a ako sa zachrániť, zistíte pri sledovaní video inštrukcie.

Sopka Sinabung (Indonézia)

18. novembra vychrlila sopka stĺp popola do nadmorskej výšky 3,6 km. Dĺžka pyroklastického prúdu dosiahla 1,5 km a bola zafixovaná na juhovýchodnom svahu. Tesne predtým bolo na sopke seizmografmi zaregistrovaných 24 zemetrasení. V dôsledku sopečnej aktivity je pozorovaný rast vrcholu, ktorý nadobúda previsnutejší tvar. Aktivita hory zostáva vysoká. Pre leteckú dopravu je vyhlásený oranžový kód nebezpečenstva.

Sopka Kľjučevskaja (Rusko)

16. novembra sopka vyvrhla popol do nadmorskej výšky 6 km. V žľabe Apachončič sa vytvoril lávový prúd, ktorého dĺžka k 20. novembru dosiahla asi 2 km.

Sopka Kľjučevskaja sa nachádza vo východnej časti polostrova Kamčatka. Je aktívna a zároveň je najvyššou aktívnou sopkou na Eurázijskom kontinente.

20. novembra vznikol pri erupcii sopky stĺp popola, ktorý dosiahol výšku 5 km. Oranžový kód pre leteckú dopravu zostáva v platnosti.  

Akcelerácia klimatických procesov

V tomto roku klimatické zmeny narastajú prekvapujúcou rýchlosťou a začal byť pozorovaný taký jav, ako je synchronizácia katakliziem.

Synchronizácia je schopnosť objektov v hmotnej rovine vyvíjať jednotný rytmus spoločného pohybu. A dochádza k tomu bez ohľadu na úplne rôzne individuálne rytmy a veľmi slabé vzájomné väzby.

To všetko svedčí o tom, že razantné klimatické zmeny vyšli na novú úroveň! A od činov každého z nás závisí život nás i našich blízkych.

V období, kedy dochádza ku kataklizmám, sú ako nikdy dôležité ľudskosť, dobrota, vzájomná pomoc. Ale je ťažké preceniť aj dôležitosť informovania. Každý človek môže zdieľať aktuálne informácie o prebiehajúcich zmenách klímy s priateľmi, blízkymi a tým samým urobiť obrovský vklad do budúcnosti celého ľudstva!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14

Komentáře (1)

Barbora
Barbora #

Ďakujem za túto stránku. Celému tímu ľudí, ktorí sa venujú klimatickým zmenám. Vďaka za pravdivé informácie.ZPRÁVY


VIDEO