Búrka „Humberto“ na Bahamách, september 2019

Búrka „Humberto“ na Bahamách, september 2019

14. septembra sa na Bahamy, predtým spustošené hurikánom „Dorian“, prihnala nová tropická búrka „Humberto“. Osopila sa v podobe lejaku a vetrov.

Po odchode z Bahám búrka ďalej naberala silu. Rýchlosť vetra sa zvýšila na 26,5 m/s a pohybuje sa rýchlosťou 3 m/s. Búrka „Humberto“ sa nachádza ďaleko od pobrežia a postupne sa presúva od východného pobrežia Floridy do Atlantického oceánu, nezasahujúc husto osídlené oblasti.

V centrálnej Floride je pociťovaný jej vplyv v podobe veterného počasia a tiež dažďov s búrkami. Čím viac sa „Humberto“ vzďaľuje od kontinentu a čím tesnejšie spolupôsobí s morom, tým väčšiu silu naberá.

Kataklizmy – dôsledok globálnej zmeny klímy

Živly stále častejšie ohrozujú životy ľudí nezávisle od vierovyznania, farby kože či miesta pobytu a ľudia, ktorí prežili jednu kataklizmu, sa stretávajú s druhou.

Kataklizmy sú dôsledkom globálnej zmeny klímy, ktorá sa už na Zemi odohrávala neraz. 

Zo správy „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov“: Globálna zmena klímy na Zemi – to je v základe derivácia astronomických procesov a ich cyklickosti. Táto cyklickosť je neodvratná. Geologické dejiny našej planéty svedčia, že Zem už neraz prežívala podobné fázy globálnej zmeny klímy.

Správy o tom, že každý deň na planéte dochádza k stále väčšiemu množstvu ničivých katakliziem, potvrdzujú neodvratnosť procesov.

Ale keď sa zomkneme pred tvárou prírodných katastrof na základe ľudskosti, vzájomnej pomoci a dobroty, dokážeme nielen prekonať kataklizmy a prežiť, ale aj vybudovať tvorivú spoločnosť, kde bude ľudský život skutočne na prvom  mieste.

Všetko závisí od voľby každého z nás, veď spoločnosť – to sme my všetci, a každý z nás. A ak sme už dnes pripravení podať pomocnú ruku všetkým, ktorí ju potrebujú, ak sa zjednocujeme, pestujeme duchovno-mravné a morálne kvality, to znamená, že pre ľudstvo existuje budúcnosť. 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 12
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO