Následky búrky „Geryon“ v Grécku, november 2019

Následky búrky „Geryon“ v Grécku, november 2019

25. novembra 2019 sa na Grécko osopila silná búrka, ktorej dali meno „Geryon“. Žiaľ, sú i mŕtvi.

Búrka bola sprevádzaná prívalovými dažďami a silným vetrom. Najviac utrpeli obyvatelia Atiky, konkrétne v mestách Kineta a Megara. Lejaky spôsobili záplavy. Podmočené boli desiatky domov. Živel zapríčinil čiastočné narušenie pohybu cestnej i železničnej dopravy. Došlo aj k výpadkom v dodávke elektriny.

Mimoriadna situácia na planéte

28. novembra prijal Európsky parlament rezolúciu o „Mimoriadnej situácii v oblasti klímy a životného prostredia v Európe a na planéte“. Všetky diskusie sa viedli v rámci zníženia hladiny emisií skleníkových plynov, uvoľňovaných v dôsledku priemyselnej činnosti. Veď hlavnou témou stretnutia bola diskusia, čo je možné urobiť, aby sa zabránilo globálnemu otepleniu viac ako o 1,5°C.

Ale dnes je už známe, že antropogénny faktor len nepriamo vplýva na klimatické zmeny na planéte. Vedcami je dokázané, že na Zemi už neraz boli periódy globálnych katakliziem, sprevádzajúcich globálne klimatické zmeny. Teraz sme na toto zložité obdobie narazili my. A voľba je na nás – čakať, že nejako prežijeme toto obdobie globálnej zmeny klímy na planéte, alebo prevziať zodpovednosť za život.  

A hoci sa nemôžeme vyhnúť týmto zmenám a vrátiť pre nás zvyčajnú klímu, východisko existuje! Je to – „PRAPÔVODNÁ FYZIKA ALLATRA“, ktorá obsahuje bázové znalosti prvotných osnov fyziky fundamentálnych častíc a zákonitostí ich vzájomnej interakcie. Je to skutočne evolučný prelom pre svetovú vedu, pretrvávajúcu teraz v štádiu skúmania epochálnych objavov starých sto rokov. 

Rozvoj „PRAPÔVODNEJ FYZIKY ALLATRA“ pomôže ľudstvu úspešne prežiť epochu klimatických zmien na Zemi. Avšak rozvoj vedy musí ísť paralelne s formovaním tvorivej spoločnosti, v ktorej vedecké objavy slúžia v prospech celého ľudstva. Jedno bez druhého nie je možné. Dnes máme naozajstnú šancu zanechať našim potomkom skutočne dôstojnú budúcnosť! A urobiť to môžeme iba spoločne!

Voľba je na nás!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO