Kataklizmy v Austrálii, november 2019
Od samého začiatku novembra 2019 sa obyvatelia rôznych oblastí Austrálie stretávali s ničivými kataklizmami a anomálnym počasím.
Celú prvú polovicu mesiaca v štátoch Nový Južný Wales a Queensland horeli rozsiahle lesné požiare. Žiaľ, sú mŕtvi i zranení.
K 16. novembru plamene zničili viac ako 1 650 000 ha – viac, ako za tri predchádzajúce roky. Ohňom bolo zničených viac ako 470 budov a 570 hospodárskych stavieb. Požiare tiež spôsobili zhoršenie ekologickej situácie v štátoch. Silným zadymením trpia obyvatelia miest i menších sídiel.
Podľa informácií k 17. novembru je v krajine napočítaných asi 70 ohnísk.
Búrka s krupobitím
V Queenslande sa 17. novembra začala búrka s krupobitím, sprevádzaná silným lejakom, ktorý uľahčil proces hasenia lesných požiarov.
Obyvatelia mesta Sunshine Coast nachádzali veľké krúpy s priemerom 4-6 cm.
Anomálna horúčava
17. novembra sa v západných oblastiach Austrálie ustálila anomálna horúčava. V niektorých mestách bol prekonaný predchádzajúci rekord novembrovej teploty vzduchu. Napríklad v mestečku Norseman teplota vzduchu dosiahla +45,4°C, čím prekonala predchádzajúci rekord (+42,4°C), ktorý bol zaznamenaný 29. novembra 2007.
Nové novembrové rekordy boli stanovené aj v sídle Salmon Gums, kde sa vzduch zohrial na +45°C (predošlý rekord bol +42,4°C) a v meste Kalgoorlie, kde teplota vzduchu zastala na +44,7°C, čím prekonala rekord roku 2000 (+42,9°C).
Čas X. Čo sa deje s klímou?
Čo sa deje s klímou na Zemi? Mení sa lokálne alebo v celoplanetárnej mierke? V čom je príčina takých prudkých zmien? Čo hovoria o príčinách klimatických zmien odborníci? A hlavne, aké sú východiská zo vzniknutej situácie?
Odpovede na tieto i mnohé iné otázky – v relácii „Nárast Katakliziem a ich cyklickosť. Čo hovoria vedci? Skrátenie Času“ na ALLATRA TV.
Ako sa píše v správe „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov“: „Dejiny učia, že absencia jednoty ľudskej spoločnosti na duchovno-mravných základoch a spoločnej činnosti ľudí na planéte, kontinente, v regióne so zreteľom na prípravu ku kataklizmám a nešťastiam s veľkým rozsahom, vedie vo výsledku k vyhubeniu veľkej časti týchto ľudí. A preživší umierajú na nevyliečiteľné choroby, epidémie, sebazničením vo vojnách a rozbrojoch v boji za zdroje zabezpečenia. Nešťastie sa spravidla objavuje náhle, vyvolávajúc chaos a paniku. Iba včasná príprava a jednota národov sveta pred hroziacim prírodným nebezpečenstvom dáva človeku väčšie šance na prežitie a spoločné prekonanie ťažkostí v období spojenom s globálnou zmenou klímy planéty.“
Voľba je na každom z nás. Voľba je na tebe!