Silné zemetrasenia, koniec marca 2021
Na celej planéte je pozorovaný nárast počtu a sily zemetrasení. Od 17. do 29. marca boli silné seizmické udalosti zaregistrované v krajinách Afriky, Ázie a aj Južnej Ameriky. Obyvatelia mnohých oblastí, kde predtým k zemetraseniam dochádzalo zriedkavo, sa stávajú svedkami katakliziem, ku ktorým dochádza v malej hĺbke. Treba poznamenať, že zemetrasenia v malej hĺbke, nachádzajúce sa bližšie pri povrchu, sú pociťované silnejšie ako hlbšie.
Prekonať všetky prebiehajúce zmeny klímy dokážeme iba ak sa zjednotíme na základe ľudskosti a dobrosrdečnosti. Veď sme všetci obyvateľmi jedného domu – Zeme.
Čo robiť pri zemetrasení, sa dozviete z Príručky.
30. marca: Mongolsko
V oblasti najväčšieho sladkovodného jazera Khövsgöl (pozn. – nazývaného aj „Mladšia sestra“ Bajkalu) došlo k zemetraseniu s magnitúdou 5,2. Hypocentrum ležalo v hĺbke 10 km. Podzemné otrasy pocítili obyvatelia nielen vo viacerých oblastiach Mongolska, ale aj v Buriatsku a Irkutskej oblasti v Rusku.
29. marca: Čína
K zemetraseniu s magnitúdou 5,6 došlo v Tibetskej autonómnej oblasti. Hypocentrum ležalo tiež len v hĺbke 10 km. Epicentrum podzemných otrasov sa nachádzalo 518 km od mesta Nagqu. Otrasy bolo cítiť aj v iných oblastiach Číny.
28. marca: Japonsko
Mocný podzemný impulz s magnitúdou 5,7 sa odohral pri východnom pobreží ostrova Honšú. Epicentrum prírodnej kataklizmy sa nachádzalo 154 km juhovýchodne od mesta Tateyama v prefektúre Čiba. Hypocentrum ležalo 40 km hlboko.
27. marca: Jadranské more
Podzemné otrasy s magnitúdou 5,5 pocítili obyvatelia viacerých oblastí Chorvátska, Talianska, Bosna a Hercegoviny, Čiernej Hory a Albánska. Epicentrum zemetrasenia ležalo 93 km od chorvátskeho Splitu a hypocentrum bolo v hĺbke 10 km.
26. marca
Zemetrasenie s magnitúdou 5,8 bolo zaregistrované pri pobreží francúzskeho zámorského departmentu Guadeloupe v Karibiku. Epicentrum otrasov sa nachádzalo 53 km od sídla Beausejour, hypocentrum ležalo v hĺbke 19 km.
K seizmickej udalosti s magnitúdou 5,1 došlo v štáte Arunáčalpradéš v Indii. Ohnisko prírodnej kataklizmy bolo v hĺbke 26 km a epicentrum sa nachádzalo 41 km od mestečka Bomdila. Podzemné otrasy bolo cítiť na severovýchode Indie, aj v Bhutáne.
24. marca: Čína
Deštruktívne výkyvy zemskej kôry s magnitúdou 5,4 pocítili obyvatelia prefektúry Aksu v Ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang na západe Číny. Bohužiaľ, došlo aj k obetiam. Živel zanechal bez strechy obyvateľov viac ako 60 domov, z ktorých sa 16 zrútilo spolu so strechami.
Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 100 km severozápadne od mesta Aksu. Hypocentrum kataklizmy ležalo 10 km hlboko. Zaznamenaných bolo 10 následných otrasov, s magnitúdou 3,4 pri najsilnejšom.
22. marca: Kolumbia
Seizmická udalosť s magnitúdou 5,1 bola zaznamenaná v departmente Meta. Epicentrum sa nachádzalo 92 km od mesta Puerto Gaitán. Hypocentrum ležalo opäť len v hĺbke 10 km. Zemetrasenie pocítili obyvatelia mnohých oblastí Kolumbie.
20. marca: Francúzsko – hĺbka 10 km
Obyvatelia severozápadu štátu pocítili vibrácie zemetrasenia s magnitúdou 3,5. Epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Rennes.
Nový formát spoločnosti – perspektívy pre ľudstvo
Kataklizmy, ktoré prebiehajú vo svete, sú vyjadrením cyklických zmien klímy na planéte. Aby mohlo ľudstvo prežiť v zložitých klimatických podmienkach, potrebný je nový formát spoločnosti – TVORIVÝ. Ak sa zjednotíme na myšlienke vybudovania Tvorivej spoločnosti, otvárajú sa pred nami možnosti nielen prekonať všetky kataklizmy, ale aj vybudovať spoločnosť, v ktorej môže ľudstvo vyjsť na novú úroveň rozvoja.
Je veľmi dôležité, aby sa dnes každý obyvateľ planéty – nášho spoločného domova, dozvedel o tejto zjednocujúcej idei. Veď len my, samotní ľudia, môžeme zhmotniť do života Tvorivú spoločnosť. Zmeny sa už začali a proces transformácie spoločnosti závisí od každého z nás a od tých informácií, o ktoré sa navzájom delíme.