Potopa vo Vladivostoku, jún 2023
8. júna 2023 zasiahol Vladivostok silný lejak. Len za jeden deň spadlo v meste 110 mm zrážok, čo je o 20 mm viac ako je mesačný normál. Prúdy vody zrážajú z nôh okoloidúcich, podmývajú cesty a dokonca aj stromy.
Príčina extrémnych zmien počasia
Počasie sa nemení náhodne, ako sa domnievajú meteorológovia, ale v súlade s prílivovými výkyvmi rýchlosti rotácie Zeme. Sú to výsledky kozmických vplyvov. Toto je názor nášho hosťa Nikolaja Sergejeviča Sidorenkova, doktora fyzikálnych a matematických vied, vedúceho výskumného pracovníka Laboratória dlhodobých predpovedí počasia Hydrometeorologického centra Ruska.
Nadšený vesmírny bádateľ a meteorológ, ktorý hľadá nové prístupy k predpovedaniu rozmarov počasia, Nikolaj Sergejevič Sidorenkov v rozhovore odhaľuje zákonitosti vplyvu kozmických procesov na klímu a počasie na Zemi. Nikolaj Sergejevič sa začal zaujímať o problém nerovnomernej rotácie Zeme ešte vo štvrtom ročníku. V čase, keď v roku 1961 absolvoval inštitút, vyšla prvá vedecká práca na túto tému.
Aký je mechanizmus klimatickej zmeny? Ako oceán ovplyvňuje zloženie atmosféry? Akú úlohu zohráva konfigurácia planét a iné astronomické procesy pri zmene klímy? Pozrite si rozhovor s N.S. Sidorenkovom.