Tornáda na planéte, prvá polovica septembra 2021
Stále viac obyvateľov našej planéty pozoruje stúpajúci počet klimatických katastrof a kladie si otázky: Čože sa to deje? Prečo v rôznych oblastiach dochádza k tomu, čo tam nikdy predtým nebolo? Tornáda ničia v priebehu pár minút obvyklý život ľudí a často ich ponechávajú so svojím nešťastím samých.
Z tejto Inštrukcie sa môžete dozvedieť, čo robiť v prípade tornáda.
Vodné smršte v Turecku
15. septembra sa prehnala vodná smršť nad vodnou hladinou Čierneho mora pri pobreží mesta Karasu v provincii Sakarya.
14. septembra bolo v Stredozemnom mori neďaleko mesta Kemer zaznamenané tornádo.
Mohutné tornádo v Taliansku
10. septembra sa ničivé tornádo prehnalo ostrovom Pantelleria neďaleko Sicílie. Žiaľ, nahlásené sú obete i nezvestné osoby. Mocný vietor poškodil domy i automobily a povyvracal stromy.
USA zasiahli rôzne typy smrští
9. septembra sa pri pobreží mesta Lake Worth v okrese Palm Beach na Floride sformovali dve vodné smršte. V ten istý deň bola vodná smršť zaregistrovaná aj na Erijskom jazere pri brehoch štátu New York.
A 5. septembra bola v najväčšom štáte na pacifickom pobreží, v Kalifornii, zaznamenaná ohnivá smršť.
1. septembra zasiahlo historickú oblasť Mullica Hill v štáte New Jersey silné tornádo. Vír vytrhával stromy aj s koreňmi, trhal línie elektrického vedenia a demoloval domy. Z dôvodu ničivých následkov bol v mestečku vyhlásený mimoriadny stav.
Okresom Anne Arundel v štáte Maryland sa súčasne prehnalo niekoľko tornád a ešte jedno na juhovýchode mesta Baltimore v tom istom štáte. Boli poničené domy a roztrhnuté línie elektrického vedenia. Škody boli spôsobené aj hlavnému mestu štátu Annapolis, kde boli takisto pováľané stromy a reklamné štíty, ktoré zablokovali vozovky.
V ten istý deň, 1. septembra, sa prehnalo silné tornádo kategórie EF-2 (tretí stupeň šesťstupňovej škály Rozšírenej Fujitovej stupnice) sídlom Maple Glen v okrese Montgomery štátu Pennsylvánia.
Vodné smršte na Veľkých jazerách
7. septembra vznikli vodné smršte na Veľkých jazerách – Hurónskom a Ontáriu, ktoré ležia na hraniciach USA a Kanady.
Ničivé tornádo v Nikarague
Cez dedinku Lechecuagos sa 4. septembra smerom k mestu León prehnalo silné tornádo.
Ľudia zostali v panike. Živel poškodil a poničil 11 domov, zničil kostol a školu, postrhával strechy zo stavieb a znivočil úrodu.
Nemezocyklónová smršť v Tunisku
5. septembra sa v Tunisku prehnala nemezocyklónová smršť (teda nebola spojená s mezocyklónom – rotujúcim stúpajúcim prúdom).
Vodné smršte v Rusku
12. septembra bola nad Čiernym morom zaregistrovaná vodná smršť opodiaľ pobrežia Soči v Krasnodarskom kraji.
Deň predtým pozorovali vodnú smršť na rieke Amur obyvatelia mesta Chabarovsk v Chabarovskom kraji.
2. septembra vznikli súčasne dve smršte v Jejskom zálive na severovýchode Azovského mora. Jedna bola hneď pri pobreží dedinky Jejskoe Ukreplenie a druhá pri stanici Staroščerbinovskaja v Ščerbinovskom rajóne Krasnodarského kraja. Večer v ten istý deň sa objavila vodná smršť aj nad Čiernym morom pri meste Anapa v tom istom kraji.
Šanca ešte existuje!
Či chceme alebo nie, no klíma sa mení. A príčinou sú globálne procesy, ku ktorým už nedochádza len v útrobách Zeme, ale aj v kozme. To všetko smeruje ku katastrofickým následkom, týkajúcim sa už každého obyvateľa našej planéty. Máme ešte nejakú šancu? Áno! A tou je vybudovanie Tvorivej spoločnosti! Práve tvorivý formát spoločnosti, v ktorej je najhlavnejšou hodnotou ľudský život, môže zjednotiť všetkých ľudí na planéte. A spoločne budeme môcť prekonať akékoľvek klimatické kataklizmy.
Dozvedieť sa viac o Tvorivej spoločnosti a pripojiť sa k tomuto najdôležitejšiemu projektu pre celé ľudstvo je možné tu: https://allatraunites.com/sk/join-us