Sneženie na Stredozápade USA, apríl 2020
Anomálne aprílové sneženie, ktoré zaskočilo obyvateľov severovýchodných oblastí USA, sa postupne presunulo do centrálnych a západných oblastí.
12. apríla 2020 silné sneženie zasiahlo obyvateľov mesta Eau Claire v štáte Wisconsin a vytvorilo snežnú pokrývku s výškou 19,6 cm. Posledný rekordný ukazovateľ snehovej pokrývky v meste bol zaregistrovaný v roku 1962 a činil 17,8 cm. V mestečku Ringsted v Iowe dosiahla snežná pokrývka rekord tejto oblasti s výškou 27,9 cm.
16. apríla 2020 napadlo rekordné množstvo snehu v štáte Colorado. V niektorých oblastiach dosahovala výška snehovej pokrývky desiatky cm, čo je pre tento región netypické.
V meste Boulder bol zaznamenaný absolútny rekord 28 cm snehu, ale spolu za sezónu napadlo 368 cm snehu. Posledný maximálny rekord snehovej pokrývky tu bol zaznamenaný v rokoch 1908-1909 – 363 cm snehu.
Anomálne sneženie je sprevádzané najsilnejším ochladením za celú históriu sledovania v USA. 13. apríla v Denveri v štáte Colorado klesla teplota vzduchu na rekordne nízku úroveň – -8,9°C. Teplotné minimum prekonalo predošlý rekord mesta pre 13. apríl, ktorý bol zaznamenaný v roku 1933.
Podľa údajov Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA) bolo len za 7 dní do 16. apríla 2020 v USA zaznamenaných 5 maximálnych mesačných rekordov, 3 rekordy teplotných miním, 24 prípadov padania zrážok a 6 snežení.
Klimatická kríza
Ľudia žijúci v rôznych oblastiach našej planéty si všímajú anomálne klimatické javy, ktoré sú pre dané oblasti netypické. Tieto javy sú spojivom jednej reťaze klimatických zmien, ktoré v najbližšej budúcnosti globálne zasiahnu celú našu planétu.
V správe „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov“ si vedci ALLATRA SCIENCE všímajú, že do nastávajúcich klimatických udalostí ľudstvo nemá nieže 100 rokov, ale ani 50 rokov!
Ako sa majú ľudia pripraviť na tieto udalosti?
„Berúc do úvahy blížiace sa globálne kataklizmy, samotní ľudia musia začať meniť svoj vzťah k sebe i ku spoločnosti tu a teraz. Veď nie je známe, kým budeš zajtra – utečencom či prijímajúcou stranou, a aké budú tvoje šance na prežitie v tej či onej situácii... V tejto súvislosti je extrémne dôležité globálne a rýchlo meniť hodnoty spoločnosti zo spotrebiteľského formátu na duchovno-mravný, tvorivý formát, kde by dobro, ľudskosť, svedomie, vzájomná pomoc, priateľstvo a dominovanie duchovno-mravných základov stáli na prvom mieste vo vzájomných vzťahoch medzi ľuďmi, nezávisle na ich národnosti, vierovyznaní, sociálnom postavení a iných podmienených umelých rozdeleniach svetovej spoločnosti. Keď sa všetci ľudia budú snažiť vytvárať život, vhodný pre všetkých naokolo, tak v tomto živote budú zachovávať seba i svoju budúcnosť...“
So správou sa možno oboznámiť na tomto odkaze.