Kataklizmy, september 2020
Obyvatelia rôznych oblastí planéty sa stále častejšie stretávajú s katastrofickými následkami katakliziem, ktorých sila len narastá. Záplavy a hurikány, piesočné búrky a lesné požiare, extrémne sucho i anomálna zima... Dnes cíti každý človek, nech žije kdekoľvek, že klíma sa nezvratne mení.
Aby sme boli pripravení na akékoľvek nepredvídané zmeny, musíme sa my, ľudia celej Zeme, konsolidovať na základe priateľstva a ľudskosti. Tvorivá spoločnosť je jediným východiskom z klimatickej krízy.
Kataklizmy v Európe
29. septembra sa piesočná búrka osopila na mesto Ereğli, nachádzajúce sa v provincii Konya (Turecko).
30. septembra sa s piesočnou búrkou stretli aj obyvatelia Rostovskej a Stavropoľskej oblasti Ruska. Žiaľ, došlo aj k úmrtiam. V Rostovskej oblasti dosahovala rýchlosť vetra 24 m/s. Viditeľnosť prudko klesla do 40 m. Kvôli nečasu bolo dočasne pozastavené letecké spojenie.
V noci na 26. septembra sa v dedine Dym-Dym-Omga v Kirovskej oblasti vytvoril veľký závrt, ktorý pohltil dom. Našťastie, nikto z ľudí nebol zranený.
Zmeny zasiahli aj jazero Bajkal, v ktorom prudko stúpa hladina vody. 14. septembra hladina vody dosiahla hornú kritickú značku 457 metrov. A ku koncu septembra už voda presiahla túto značku o 9 cm, čo vytvorilo hrozbu zaplavenia blízko ležiacich sídiel. Miestni obyvatelia poznamenávajú, že nič podobné na jazere nebolo už 13 rokov.
Bahnotok v Číne
26. septembra sa na juhozápade Tibetskej náhornej plošiny spustil bahnotok, ktorý zničil cestu pre automobily. Našťastie, nikto z ľudí neutrpel zranenia.
Erupcia sopky v Ekvádore
18. septembra sa v Ekvádore stal veľmi aktívnym činný stratovulkán Sangay. Po dvoch dňoch došlo v blízko ležiacich sídlach k spadu popola. Podľa informácií k 7. októbru sopka pokračuje v erupciách a vyvrhuje pyroklastické prúdy, ktoré sa spúšťajú po južných svahoch. Pokračuje erupčná aktivita s častým vyvrhovaním popola.
Pravda o zmene klímy
Dnes široko známa teória, podľa ktorej je vinný za globálnu zmenu klímy antropogénny faktor. Ale je to tak? Štatistické údaje a tiež výskumy paleoklimatológov, glaciológov a iných odborníkov vyvracajú túto médiami propagovanú teóriu.
Čo sa v skutočnosti deje s klímou planéty? Ako vplývajú kozmické faktory? Čo čakať v najbližšom desaťročí? A ako my ľudia máme prežiť zložité obdobie klimatického chaosu?
Odpovede na tieto otázky nájdete v epochálnej relácii „Zmena klímy. Začiatok veľkého nešťastia“ s účasťou Igora Michajloviča Danilova.
Vložené video obsahuje CZ a SK titulky